Η ερυθρολευκη ενημερωση σας αλλαξε διαδυκτιακη τοποθεσια. Καθημερινη ερυθρολευκη ενημερωση στο νεο και συγχρονο www.piraeusplanet.gr

Προσφατες δημοσιευσεις

Δευτέρα 2 Μαρτίου 2015

Πρωταθλητής ο Παπαγεωργίου

Ο αθλητής του τμήματος Πινγκ Πονγκ του Ολυμπιακού διεύρυνε την κυριαρχία του, κατακτώντας το Πανελλήνιο πρωτάθλημα στο απλό ανδρών, αλλά και στο διπλό μαζί με τον Τάσο Ρηνιώτη.
Πρωταθλητής Ελλάδας για μία ακόμα χρονιά την 6η διαδοχική και 7η στο σύνολο αναδείχθηκε ο Κώστας Παπαγεωργίου.

Ο αθλητής του τμήματος Πινγκ Πονγκ του Ολυμπιακού κατέκτησε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα, διευρύνοντας την κυριαρχία του στο απλό ανδρών, ενώ παρέα με τον συμπαίκτη του στον Ολυμπιακό, Τάσο Ρηνιώτη, πήρε την πρωτιά και στο διπλό ανδρών.

Ο Κώστας Παπαγεωργίου νίκησε στον τελικό τον Κωνσταντινόπουλο με 4-0, σκορ με το οποίο επικρατεί από το 2010 μέχρι και σήμερα στους διαδοχικούς τίτλους που έχει κατακτήσει.

Από 'κει και πέρα τη δεύτερη θέση κατέλαβε η Μαρία Χριστοφοράκη, που παρά τον τραυματισμό της έφτασε μέχρι τον τελικό του απλού γυναικών, εκεί όπου ηττήθηκε από την Κατερίνα Τόλιου με 4-2. Ενώ στο διπλό γυναικών αναδείχθηκε 3η μαζί με την Φιλαρέτη Εξάρχου.