Η ερυθρολευκη ενημερωση σας αλλαξε διαδυκτιακη τοποθεσια. Καθημερινη ερυθρολευκη ενημερωση στο νεο και συγχρονο www.piraeusplanet.gr

Προσφατες δημοσιευσεις

Κυριακή 29 Μαρτίου 2015

Επτά γκολ στον Παναθηναϊκό η Κ-13

Στα επτά γκολ σταμάτησε η ομάδα Κ-13 του Ολυμπιακού κόντρα στον Παναθηναϊκό!
Σε αγώνα του "Attica Cup" που φιλοξενήθηκε το πρωί του Σαββάτου (28/3) στο Μοσχάτο, η Κ-13 του Ολυμπιακού κέρδισε με 7-0 την αντίστοιχη του Παναθηναϊκού.

Η ομάδα του Φώτη Παπαπαναγή απέδωσε πολύ καλό ποδόσφαιρο χάνοντας και ευκαιρίες για να πετύχει περισσότερα γκολ.
Είναι ένα σπουδαίο αποτέλεσμα για την ερυθρόλευκη Ακαδημία, αν και ασφαλώς μιλάμε για πολύ μικρά παιδιά.
Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με 4-0 στο ημίχρονο και σημείωσε άλλα τρία τέρματα στην επανάληψη.
Τρία γκολ πέτυχε ο Παπαδόπουλος, ενώ σκόραραν και οι: Τζανετής, Κεραμιδάς, Γούλας, Σουρλής.

Ο τεχνικός της ομάδας του Ολυμπιακού, Φώτης Παπαπαναγής, αφού έδωσε συγχαρητήρια στα παιδιά για την απόδοσή τους σημείωσε:

"Μπράβο στα παιδιά για το ωραίο ποδόσφαιρο που έπαιξαν. Η πολύ καλή εικόνα που είχαν ειδικά στο πρώτο ημίχρονο μεταφράστηκε και στο σκορ. Καθημερινά δουλεύουμε για να βελτιωθεί το κάθε παιδί και να πάρει τα απαραίτητα εφόδια για να συνεχίσει την πορεία του".

Η αρχική σύνθεση του Ολυμπιακού: Ηλιάδης, Καψιώτης, Κεραμιδάς, Γούλας, Τιμολέων, Παλαιολόγος, Ιακωβίδης, Σουρλής, Τζανετής, Παπαδόπουλος, Τζόρβας. Εν συνεχεία αγωνίστηκαν και οι: Πολύδωρος, Παχατούρας, Τσίνα, Λαζαρίδης, Βόλης, Βουγιουκλάκης, Μιχαλόπουλος.