Η ερυθρολευκη ενημερωση σας αλλαξε διαδυκτιακη τοποθεσια. Καθημερινη ερυθρολευκη ενημερωση στο νεο και συγχρονο www.piraeusplanet.gr

Προσφατες δημοσιευσεις

Σάββατο 1 Αυγούστου 2015

Νικησε τον Καναδά η Εθνική ομάδα πόλο γυναικών και προκρίθηκε στους “8”

Εδειξε το πραγματικό της πρόσωπο η Εθνική ομάδα πόλο γυναικών, νίκησε τον Καναδά και προκρίθηκε και αυτή στα προημιτελικά του Παγκόσμιου Πρωταθλήματος του Καζάν, όπως και  οι παίκτες του Θοδωρή Βλάχου.
Η Ελλάδα νίκησε 8-5 τις αντιπαλές της στο “χιαστί” ματς και συνεχίζει την πορεία της στη διοργάνωση.
 Τη Δευτέρα θα αντιμετωπίσει στις 9.10 μ.μ. την Ιταλία.

Οι αθλήτριες της Εθνικής έκαναν δικό τους το παιχνίδι από το ημίχρονο κι έπειτα.
 Στα δύο πρώτα οκτάλεπτα… περπατούσαν χέρι χέρι με τον Καναδά στη “διαδρομή” του σκορ. Ωστόσο, βελτιώθηκαν, απέφυγαν τα λάθη στην τρίτη και στην τέταρτη περίοδο και νίκησαν.
 Τα οκτάλεπτα: 3-3, 1-1, 0-2, 1-2

Καναδάς (Τζ.Μπέγκιν): Γκοντρό, Αλόγκμπο, Μοντόν, Ράιτ 1, Μ.Έγκενς, Μακί, Μπεκχάζι 1, Φουρνιέ, Κ.Έγκενς, Ρόμπινσον 1, Βάλιν 2, Περό, Κόλτερτζον.

Ελλάδα (Γ.Μορφέσης): Κούβδου, Τσουκαλά, Σ.Χαραλαμπίδη 3, Κώτσια 1, Μ.Πλευρίτου, Αβραμίδου, Ασημάκη, Ρουμπέση 1, Ι.Χαραλαμπίδη, Μανωλιουδάκη 2, Ε.Πλευρίτου 1, Ξενάκη, Διαμαντοπούλου.