Η ερυθρολευκη ενημερωση σας αλλαξε διαδυκτιακη τοποθεσια. Καθημερινη ερυθρολευκη ενημερωση στο νεο και συγχρονο www.piraeusplanet.gr

Προσφατες δημοσιευσεις

Σάββατο 9 Μαΐου 2015

Πρωταθλητή του τίποτα Παναθηναϊκέ

Φάπες παντού...
Όταν απέναντι στον Ολυμπιακό αντίπαλος είναι ο ΠΑΟ και κρίνεται κούπα, το αποτέλεσμα είναι γνωστό!
Αυτή καταλήγει σε «ερυθρόλευκα» χέρια και παίρνει θέση στην πλούσια τροπαιοθήκη του μεγαλύτερου ελληνικού συλλόγου.
Φέτος έχει γίνει ήδη τρεις φορές.
 Ξεκίνησε με τον τελικό του κυπέλλου Ελλάδας στο βόλεϊ Γυναικών, όπου ο Ολυμπιακός νίκησε τον ΠΑΟ με 3-0 σετ, με χαρακτηριστική άνεση, κατακτώντας εύκολα αυτή την κούπα.
Η συνέχεια δόθηκε και πάλι στο ίδιο τμήμα, το βόλεϊ Γυναικών δηλαδή, με τα κορίτσια του Θρύλου να κατακτούν τον τίτλο, επικρατώντας στη σειρά με 3-1 νίκες και μάλιστα, σηκώνοντας την κούπα μέσα στην Κυψέλη, με νίκη 3-1 σετ στον τέταρτο τελικό.
Και το απόγευμα του Σαββάτου, στο Καρπενήσι, έπεσε η τρίτη φάπα!
Βέβαια, αυτή ήταν η περισσότερο αναμενόμενη από όλες τις άλλες.
Το μοναδικό ερώτημα που υπήρχε πριν την έναρξη του τελικού στο πόλο Ανδρών ήταν η τελική έκταση του σκορ.
Εάν δεν ήταν οι διαιτητικές αποφάσεις, θα είχε ξεφύγει πολύ!
Διότι τα οκτώ γκολ διαφορά είναι μικρή, αλλά ελέω των ρέφερι, ο ΠΑΟ κατάφερε να μην «βουλιάξει» εντελώς!